GoldenTyre zostaje wyłącznym dostawcą opon Mistrzostw Świata SuperMoto

Od nowego sezonu włoski producent GoldenTyre będzie jedynym dostawcą opon do Mistrzostw Świata SuperMoto FIM. Pomysł jednego dostawcy opon powstał w 2006 roku z inicjatywy promotora Mistrzostw – Youthstream. Celem wprowadzenia regulacji było wyrównanie szans dla wszystkich uczestników, podniesienie poziomu rywalizacji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Umowa partnerska z GoldenTyre ma być kontynuacją powyższych założeń.

Włoskie opony przeznaczone do SuperMoto będą wykonane z twardszej mieszanki przez co będą trwalsze i bardziej podatne na ślizganie, spowoduje to obniżenie kosztów opon w budżetach zespołów i podniesie „wartości artystyczne” show. Pierwsze zawody przy udziale nowych partnerów odbędą się we włoszech 2 maja 2010. Sezon zakończy się zawodami Supermoto of Nations 10 października we francuskim Cahors.

GOLDEN LOGO WEB 500

GoldenTyre nie jest nową firmą. Powstała przed 25 laty w miejscowości Bietina jako producent opon rowerowych. W roku 2001 produkcja została rozszerzona o opony Motocroos i Enduro. W 2004 firma została przejęta przez Buymec, będący częścią grupy Cavallini-Donati. Aktualnie firma jest solidnym producentem opon w sektorze off road, która zasłynęła ze swoich kolorowych modeli opon a także z bezdętkowych opon do Motocrossu- nowe modele są wyposażone we wstawkę z Kevlaru. Aktualny asortyment uzupełniają opony SuperMoto, Minicross, Enduro, PitBikes oraz opony żużlowe.
Marco Cavallini, prezes firmy GoldenTyre powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia naszej współpracy z Youthstream, która rozpoczęła się w Motocrossie. Będziemy starali się wypełniać obowiązki jedynego dostawcy opon do Mistrzostw Świata SuperMoto jak najlepiej. Wybrana przez nas mieszanka gumowa będzie zwiększać możliwości ślizgania się, co wpłynie dodatnio na widowiskowość zawodów qa jednocześnie pozwoli zmniejszyć koszty, ponieważ opony będą tańsze i będą miały większą żywotność”.

Źródło: www.supermoto-central.com, www.gtyre.com
Tłumaczenie: Gierwi

 • Szymon

  Prawie jak w MotoGP

 • gierwi

  Supermoto Intermational testował deszczówki GoldenTyre, i rekomendują je jako bardzo dobre w stosunku do ceny. Jako jedyną wadę wskazali szerokość przedniej opony 125/80×16,5 która wynosiła w teście 128 mm i mocno tarła o lagi.

 • Crazy

  TO słabo jak tarła, bo to moment i po zawieszeniu. Wiem po sobie.
  W Pleven wszyscy jechali na oponach supermoto, ale Prezes ze 180 lecial na superbikowej, bo nie bylo.

 • gierwi

  Masz rację, zamieścili fotkę która pokazuje wytarte do zara rowki na końcu górnej lagi, w miejscu gdzie jest uszczelniacz. No ale zawsze można zmierzyć zawias przed zakupem opon. Z drugiej strony to były gumy przedprodukcyjne, i przekazali swoje uwagi producentowi. Co do Prezesa to mógł chyba założyć węższą? Kolega Mcienki ma SVX 450 po Lee Jonesie który jest strasznym zapie… i tam jest chyba 165.

 • gierwi

  Do ZERA miało być !

 • Czapka

  Witam ja właśnie zakupiłem jeden komplet slicków GOLDENTYRE i powiem Wam ludziska, że zapowiada się dobra gumka…cena detaliczna za komplet to 1240zł
  ale jest możliwość kupić je w bardzo dobrej cenie do sportu już za jedyne 850zł.

 • supermotox

  gdzie Czapka można kupić za 850???

 • Czapka

  Ja mam do sprzedania
  tel 512 28 68 58

QR Code Business Card